Laser tulowy to najnowocześniejszy z laserów stosowanych w medycynie estetycznej. Jest najnowszym rodzajem lasera frakcyjnego, dającym niemal nieograniczone możliwości działania. Źródłem mocy laserajest tul – unikalny pierwiastek z grupy lantanowców, jeden z tzw. metali ziem rzadkich. Urządzenie emituje wiązkę światła o długości 1927 nm, co jest innowacją w dziedzinie medycyny estetycznej. Laser tulowy umożliwia pracę w systemie frakcyjnym, wykorzystującym trzy tryby: nieablacyjny, subablacyjny i ablacyjny. Dzięki temu urządzenie działa zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach. Tym samym zastępuje on kilka laserów. Do zalet jego zastosowania należy, oprócz widocznej poprawy stanu skóry i bezpieczeństwa zabiegu, minimalny okres rekonwalescencji. Skuteczność urządzenia została potwierdzona przez liczne badania kliniczne oraz samych pacjentów.
Tryb nieablacyjny: laser pracujący w tym trybie doprowadza do uzyskania efektu termicznego na poziomie skóry właściwej. Zapoczątkowuje proces denaturacji białek, co pozwala osiągnąć widoczne odmłodzenie skóry. Pacjentki i pacjenci po tego typu zabiegu nie muszą poddawać się jakiemukolwiek okresowi rekonwalescencji. Owszem, potrzebna jest troska o skórę, ale nie są to działania, które jakkolwiek wpłyną na codzienne funkcjonowanie.
Tryb subablacyjny: w tym trybie rogowa warstwa naskórka (czyli ta, która jest najbardziej na zewnątrz) ulega delikatnemu uszkodzeniu, lecz nie następuje przerwanie jego ciągłości. Jest to potrzebne, ponieważ laser pracując w trybie subablacyjnym celuje w warstwę pomiędzy wspomnianym naskórkiem, a skórą właściwą. Białka pod wpływem lasera poddawane są wtedy procesom koagulacji i denaturacji, dzięki czemu możliwe jest leczenie melasmy, hiperpigmentacji czy redukcja piegów. Po takim zabiegu potrzebny jest krótki okres rekonwalescencji (zwykle 1-3 dni).
Tryb ablacyjny: rogowa warstwa naskórka zostaje wtedy złuszczona (poddana jest ablacji), białka ulegają denaturacji, w efekcie czego następuje głęboka przebudowa skóry. Tryb ten stosuje się przede wszystkim w przypadku redukcji blizn czy rozstępów. Warto pamiętać, że wymaga to po zabiegu dłuższego okresu rekonwalescencji, choć i tak krótszego niż w przypadku zabiegów z zastosowaniem innych technologii.
Wskazania do laseroterapii:
● przebarwienia naskórkowe i skórne (w tym piegi, plamy starcze)
● melasma naskórkowa
● nierówna struktura skóry
● drobne zmarszczki i drobne blizny potrądzikowe
● rozszerzone pory
● odmładzanie skóry uszkodzonej przez słońce, papierosy i wiek
● wyrównywanie kolorytu
● profilaktyka starzenia skóry
● terapia łysienia telogenowego, androgenowego, wspomagająco przy nadmiernym wypadaniu włosów
Przeciwwskazania
BEZWZGLĘDNE:
● Ciąża
● Okres laktacji
● Dermatozy skóry
● Nowotwory
● Schorzenia neurologiczne
● Niewyrównana cukrzyca
● Choroby autoimmunologiczne
● Trądzik zapalny
● Trądzik różowaty
● Aktywne infekcje grzybicze, bakteryjne, wirusowe
● Rozrusznik serca
● Skłonność do blizn przerostowych i keloidów
● Leki, lub substancje światłouczulające
● Leki przeciwzakrzepowe
● Nieuregulowane ciśnienie
● Kuracja retinoidami
● Zabiegi z użyciem peelingów ziarnistych, kwasów, Wit. A i Wit. C
● Epilepsja
● Opryszczka
● Fototyp VI
● Peelingi ziarniste, chemiczne, w tym AHA i wszelkie zabiegi złuszczające
● Stosowanie sterydów
● Antybiotykoterapia
● Intensywna opalenizna
● Żółtaczka
WZGLĘDNE:
● Opryszczka utajniona
● Spożywanie alkoholu do 24 h przed zabiegiem
● Menstruacja
● Nadwrażliwość na światło
● Zabiegi medycyny estetycznej do 3 miesięcy przed zabiegiem
● Implanty
● Choroby hormonalne
● Depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem
● Samoopalacz do 2 tygodni przed zabiegiem
Zabiegi laserem tulowym polegają na odmładzaniu skóry za pomocą tworzenia płytkich kanalików w naskórku głębokości 200 mikrometrów. Mikrodziurkowanie skóry powoduje tworzenie małych otworków pod naskórkiem o średnicy 40-100 mikrometrów w zależności od parametrów laserowych.
Zabiegi można wykonywać u pacjentów z wrażliwą, cienką, suchą i naczynkową skórą, ponieważ nie występuje obrzęk po zabiegu. Dobrze prowadzona terapia sprawia, że zabiegi laserem tulowym są niezwykle bezpieczne. U pacjentów z grubą, łojotokową skórą można stosować tryb ablacyjny z wyższą energią, tak aby uzyskać efekt jak po laserze co2 frakcyjnym, ale bez okresu rekonwalescencji.
Dzięki wyjątkowej precyzji i delikatności, laser ten wnika w głębsze warstwy skóry (warstwa podstawna naskórka), jednocześnie minimalizując ryzyko podrażnień. Thulium Pro rozbija nagromadzoną melaninę, odpowiedzialną za ciemne plamy i przebarwienia, stymulując naturalne procesy odnowy skóry, co prowadzi do jej rozjaśnienia i ujednolicenia kolorytu.
Kiedy wybrać laser frakcyjny ablacyjny CO2, a kiedy laser tulowy?
Laser frakcyjny co2 działa głębiej, otwory jakie robi w naskórku to 120 mikrometrów i większe, a laser tulowy tworzy w trybie nieablacyjnym i ablacyjnym otwory 40-100 mikrometrów.
Zabiegi laserem frakcyjnym co2 są wskazane przy głębokich, mocno widocznych zmarszczkach i bliznach potrądzikowych, pooparzeniowych i pourazowych. Gojenie po laserze co2 wymaga ok. 3-7 dni w zależności od zastosowanych parametrów laserowych i rodzaju skóry. Niektórzy pacjenci goją się bardzo dobrze, a niektórzy po laserze co2 pamiętają opuchniętą i zaczerwienioną twarz.
Gojenie po laserze tulowym trwa 1-2 godzin, nie ma długiego pieczenia i rumienia. Laser tulowy jest przeznaczony dla osób, które nie mają czasu na gojenie, boją się rekonwalescencji i dolegliwości bólowych, potrzebują odmłodzenia twarzy uzyskując efekt Baby face - wygładzenie drobnych zmarszczek, redukcja przebarwień, profilaktyka starzenia.
ZALECENIA POZABIEGOWE
Skóra po zabiegu jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, chociaż w przypadku lasera tulowego, a konkretniej działania fali o długości 1927 nm, tego typu efekt nie pojawi się bezpośrednio po zakończeniu laseroterapii, lecz kilkanaście minut później. Następnego dnia może być widoczny lekko ciemniejszy odcień skóry, która przybierze szorstką strukturę – może w kolejnych dniach ulegać złuszczeniu. Należy w tym czasie unikać dodatkowych jej podrażnień, promieni słonecznych, a także dbać o odpowiednie nawilżenie. Wszelkie szczegółowe wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu zawsze przekazujemy w trakcie wizyty.
Efekty
Laser na przebarwienia posłoneczne, pozapalne czy hormonalne daje pożądane, w pełni naturalne efekty już po jednym przeprowadzonym zabiegu. Dla uzyskania pełnych efektów zalecana jest jednak seria 3-4 zabiegów w czterotygodniowych odstępach. Bezpośrednio po zabiegu należy przez kilka dni unikać silnej ekspozycji na światło słoneczne, a każdorazowo przed wyjściem z domu konieczne jest zastosowanie kremu z filtrem UV.
Laser tulowy jest nowym, skutecznym urządzeniem do leczenia przebarwień, blizn i innych niedoskonałości skóry. Cechuje go wysoka efektywność w usuwaniu melazmy i zmian pigmentowych, wybielaniu czy poprawie tekstury skóry już podczas jednej sesji zabiegowej. Zabiegi tym laserem wykonywać można zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a także u osób młodych, które mają blizny pourazowe. Często stosuje się ten laser na blizny po cesarskim cięciu i po porodzie. Ponadto laser ma działanie liftingujące i wygładzające, co czyni go urządzeniem skutecznym do walki z drobnymi zmarszczkami. Zabiegi z wykorzystaniem lasera tulowego kierowane są do pacjentów o niskim fototypie i przede wszystkim na obszary twarzy.
Twarz | 700 złotych |
Czoło | 400 złotych |
Okolica oczu | 400 złotych |
Policzki | 400 złotych |
Szyja | 500 złotych |
Dekolt | 500 złotych |
Twarz + szyja + dekolt | 1400 złotych |
Brzuch | 900-1500 złotych |
Plecy | 1000-1500 złotych |
Dłonie | 300 złotych |
Pośladki | 900-1400 złotych |
Nieinwazyjna mikroigłowa stymulacja w kremie. Jak działa? Nanoigły tworzą mikrokanaliki transportujące substancje aktywne, zwiększają ukrwienie i dotlenienie skóry, stymulują odnowę komórkową i aktywują produkcję kolagenu przez fibroblasty.
Efekty:
Czym wyróżnia się trójwymiarowa korekta architektury skóry i twarzy?
-To trening skóry zapobiegający miostarzeniu i utracie jędrności.
-Nieinwazyjna biomikroigłowa stymulacja w kremie.
-Wykorzystuje połączenia skóra-powięź-mięśnie
-Wzmacnia strukturę porów
-Działa antygrawitacyjnie i poprawia architekturę twarzy
BTS – biomikroigłowy system transdermalny
-Opiera się na zastosowaniu biomikroigieł z gąbki spongilla lacustris
-Na zewnątrz pokrytych kolagenem roślinnym ze złotego hibiskusa
-Tworzą mikrokanaliki transportujące substancje aktywne
Zwiększają ukrwienie i dotlenienie skóry
-Stymulują odnowę komórkową
-Aktywują produkcję kolagenu przez fibroblasty
-Egzerkiny pochodzące z komórek macierzystych baobabu
-Aktywuje endogenne faktory treningu-egzerkiny
-Zwiększa syntezę ATP, co poprawia komunikację międzykomórkową
-Stymuluje produkcję IGF-1, czynnika wzrostu
-Promuje produkcję prokolagenu I oraz kolagenu
-Aktywuje kanały wapniowe, co wzmacnia proces skurczu mięśni
-Wyzwala efekt fitness-like
-Działa antygrawitacyjnie i poprawia owal twarzy
-Połączenie adenozyny z biofunkcjonalnym krzemem
-Wzmacnia strukturę porów i zmniejsza ich widoczność
-Poprawia strukturę skóry
-Zmniejsza widoczność zmarszczek
-Wygładza skórę dając efekt baby face
-Zwiększa metabolizm komórkowy
Twarz, szyja, dekolt | 450 złotych |
Zamykanie naczynek
Czym są teleangiektazje i wenektazje?
Zmiany naczyniowe określane jako „pajączki” lub „popękane” naczynia krwionośne są trwale rozszerzonymi naczyniami włosowatymi splotu podbrodawkowego, które przeświecają przez naskórek w postaci czerwonych „nitek”. Mogą być liczne, tworząc sieć lub pojedyncze plamy. Prawidłowe określenia tego stanu to:
Teleangiektazje - rosacea, cuperosa - występują na twarzy, mają kolor czerwony, wiśniowy
Wenektazje - występują na kończynach dolnych, mają kolor sinawy, sinogranatowy, niebieskawy
Czym są naczyniaki rubinowe, punkty rubinowe, rubinki, plamy De Morgana?
Są to zmiany skórne o niezłośliwym charakterze w postaci niewielkich punktów przypominających grudki w czerwonym, bordowym lub fioletowym kolorze. Przeważnie nie przekraczają kilku milimetrów wielkości. Przyczyną ich powstawania jest nadmierna proliferacja, czyli rozrastanie i poszerzanie się maleńkich naczyń krwionośnych, które znajdują się płytko pod powierzchnią skóry. Z wiekiem zanikają włókna sprężyste wchodzące w skład naczyń krwionośnych, na skutek czego naczynia rozszerzają się, tworząc w ten sposób zgrubienie. Proliferacja naczyń nie ma podłoża nowotworowego, dlatego też naczyniaki rubinowe nie powinny wzbudzać niepokoju.
Przyczyny powstawania:
płeć (częściej u kobiet)
predyspozycje genetyczne
wiek (najczęściej 18-35 rż., 50-60 rż.)
ciąża
zawód/styl życia (pozycja siedząca lub stojąca)
zaburzenia hormonalne
schorzenia skórne i ogólnoustrojowe
osłabienie naczynia i schorzenia naczyń krwionośnych
nadciśnienie tętnicze
niewydolność krążenia
zaburzenia krzepnięcia krwi
niedokwaśność żołądka
schorzenia wątroby
częste zaparcia
przewlekłe zatrucia
wrodzona wrażliwość skóry, cienki naskórek, jasna karnacja
częste depilacje gorącym woskiem
długotrwałe leczenie np. preparatami sterydowymi
naświetlania promieniami RTG
czynniki emocjonalne (nerwy, stres)
używanie zbyt ostrych gąbek, szczotek do mycia ciała
otyłość
niska aktywność ruchowa
stosowanie niektórych środków antykoncepcyjnych
noszenie nieodpowiedniego obuwia
nadmierna ekspozycja na promienie UV
wysoka i niska temperatura
wiatr, duża wilgotność
choroby skóry (trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry, twardzina, toczeń rumieniowaty, skóra barwnikowa, pergaminowa)
dieta (używki, alkohol, kawa, ostre przyprawy)
kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi
Używamy 3 różnych urządzeń:
laser diodowy
radioelektrokoagulacja
termoliza
Dobieramy je zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Ilość zabiegów określana jest indywidualnie i zależy od predyspozycji organizmu, liczby, wielkości naczyń, a także głębokości, na której są położone. Zazwyczaj przeprowadza się od 1 do 5 zabiegów. Minimalny odstęp między zabiegami to 4-6 tygodni.
Przeciwwskazania:
ciąża
świeża opalenizna
samoopalacze
kremy z retinolem
leki i zioła światłouczulające (np. dziurawiec, nagietek)
beta-karoten
aktywna infekcja w miejscu zabiegowym
skłonność do bliznowacenia
zaburzenia krzepnięcia lub stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
leki powodujące wzrost wrażliwości na światło
choroby np. łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, bielactwo, nowotwory, cukrzyca, padaczka
inne inwazyjne zabiegi laserowe lub kosmetyczne przeprowadzane w okresie krótszym niż 4 tygodnie
aspiryna, leki przeciwzakrzepowe
choroby wirusowe
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest komfortowy, dla niektórych bolesny, pacjentowi podczas zamykania naczynia towarzyszy uczucie gorąca w obszarze zabiegowym.
Czy po wykonanym zabiegu nasz problem nie powróci?
Usunięcie naczynek nie załatwia sprawy bezpowrotnie, bo jeśli ktoś ma tendencję do pękających naczynek, to pojawia się nowe. Zazwyczaj na 2-3 lata po zabiegu mamy spokój.
Najważniejsze przy cerze naczynkowej jest to, aby codziennie pamiętać o profilaktyce (przede wszystkim stosować filtry przeciwsłoneczne) oraz reagować od razu, gdy pojawią się nowe naczynka, w stadium kiedy są to jeszcze drobne pajączki - wtedy można je łatwiej i szybciej usunąć.
Jak wygląda skóra po zabiegu?
bardzo często pojawia się zaczerwienienie lub zbielenie okolicy poddanej zabiegowi
świąd bezpośrednio po zabiegu, zwłaszcza w okolicy nosa i policzków
może wystąpić obrzęk, utrzymujący się nawet do 14 dni
może powstać strupek
zwiększona wrażliwość skóry (należy unikać sytuacji narażających skórę na urazy)
Jak długo goi się skóra?
To jak długo będzie goić się skóra po usuwaniu zależy od następujących czynników:
wielkości zmiany
lokalizacji zmiany
charakteru usuwanej zmiany
wieku i zdrowotności organizmu
indywidualnych predyspozycji i możliwości organizmu do regeneracji
Zazwyczaj jest to okres 4-6 tygodni, czasami zdarza się szybciej, ale jest to kwestia wysoce indywidualna, ponieważ każda skóra reaguje inaczej. Przebudowa tkanki łącznej i gojenie rany to procesy, które w dużej mierze zależą od indywidualnych predyspozycji organizmu. Ważne jest zachowanie spokoju i cierpliwości, dając skórze czas potrzebny jej na pełną regenerację.
Możliwe powikłania po zabiegu: drobne blizny zanikowe, przebarwienia, odbarwienia. Oferujemy również zabiegi pomagające z powikłaniami.
Cennik jednego zabiegu:
1 naczynko na twarzy |
100 złotych |
5-10 minut |
Policzki |
400 złotych |
10-20 minut |
Nos |
200 złotych |
10-15 minut |
Cała twarz |
550 złotych |
20-30 minut |
Szyja |
300 złotych |
10-20 minut |
Dekolt |
300-600 złotych |
20-30 minut |
1 naczynko na ciele |
150 złotych |
10-15 minut |
Łydki |
400-600 złotych |
ok. 1h |
Uda |
300-600 złotych |
ok. 1h |
DPL Glow
Oferujemy najwyższej klasy urządzenie stosowane do odmładzania skóry, rozjaśniania przebarwień, leczenia zmian naczyniowych oraz wsparcia w leczeniu trądziku, za pomocą szerokopasmowego światła. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii DPL możliwe jest skuteczne, bezpieczne i szybsze leczenie różnorodnych problemów skórnych. Technologia DPL to w skrócie udoskonalona wersja popularnej technologii IPL.
Przebieg zabiegu:
Zabieg jest wykonywany z użyciem okularów ochronnych. Na oczyszczoną skórę zostaje nałożony chłodny żel, następnie do powierzchni zabiegowej przykłada się kryształ głowicy i oddaje impuls świetlny. W tym momencie zauważalny jest rozbłysk światła. Podczas zabiegu, pacjentowi może towarzyszyć punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i jest wykonywane kilka przejść głowicą. W zależności od potrzeb na koniec nakładana jest maska łagodząca lub krem.
Oferujemy 4 różne zastosowania lasera DPL:
1. Fotoodmładzanie
Zabieg w kompleksowy sposób redukuje objawy starzenia się skóry: utratę jędrności, drobne zmarszczki, przebarwienia, plamy posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, zaczerwienienia. Powierzchnia zabiegowa zostaje naświetlona krótkimi impulsami światła. Zmienia ono hemoglobinę (naczynka, rumień) lub melaninę (przebarwienia) na ciepło, które niszczy uszkodzone komórki, a te położone głębiej pobudza do wytwarzania kolagenu. Podczas zabiegu skracają się i przebudowują włókna kolagenowe, a skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia naturalnego rpocesu leczenia. W efekcie skóra odzyskuje jędrność i sprężystość, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Tą metodą można poprawić wygląd twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Dla osób już po 25 roku życia z pierwszymi oznakami starzenia.
Częstotliwość: od 3 do 5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni
2. Usuwanie przebarwień
Zabieg usuwania przebarwień za pomocą światła DPL polega na kontrolowanym oddziaływaniu na skórę źródłem światła. Energia światła, padającego przez skórę, jest wchłaniana przez komórki pigmentowe, które rozpadają się na mikro cząsteczki. Krótko mówiąc laser podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. W wyniku zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu, następnie złuszcza się i częściowo lub całkowicie zanika.
W tym przypadku należy być przygotowanym, że przebarwienie nabierze ciemnego koloru „gorzkiej czekolady” w ciągu kilku godzin po zabiegu. Mogą również pojawić się strupki. Następnego dnia po zabiegu rozpocznie się proces łagodnego złuszczania i może trwać do ok. 2 tygodni, a przebarwienie będzie się stopniowo wypłycać. W przypadku rozległych i głębokich zmian po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk i zaczerwienienie.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Dla osób z widocznymi zmianami barwnikowymi, takimi jak przebarwienia, piegi, ostuda, plamy posłoneczne i starcze, przebarwienia potrądzikowe.
Częstotliwość: od 5 do 6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni
3. Redukcja rumienia, zmian naczynkowych i trądziku różowatego
DPL emituje wiązki światła, które jest absorbowane przez krwinki czerwone. Ciepło, które jest wytwarzane pod wpływem absorpcji powoduje obkurczanie i zamykanie drobnych naczyń krwionośnych oraz przebudowuje skórę. Po serii zabiegów zauważalne jest zmniejszenie rumienia oraz rzadsze i wolniejsze napady rumienienia się w sytuacjach stresowych.
Po zabiegu odczucia mogą być podobne jak po silnym opaleniu się/lekkim poparzeniu słonecznym – skóra może być zaczerwieniona i rozgrzana, może wystąpić uczucie ciepła i pieczenia (można schładzać zimnymi okładami). Tkliwość i obrzęk mogą utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Dla osób cierpiących na zaburzenia pracy naczyń krwionośnych, począwszy od drobnych popękanych naczynek tzw. pajączków do większych bordowych plam i trądziku różowatego.
Częstotliwość: od 4 do 8 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni
4. Leczenie trądziku
Światło emitowane jest na konkretny obszar chorobowy. Wiązka wnikając w skórę, ogranicza liczbę bakterii beztlenowych wywołujących trądzik, redukuje stan zapalny i wspomaga procesy regeneracyjne w skórze, stymulując produkcję kolagenu. Światło lasera ogranicza też wytwarzanie sebum, zmniejsza pory, działa odkażająco.
Po zabiegu odczucia mogą być podobne jak po silnym opaleniu się/lekkim poparzeniu słonecznym – skóra może być zaczerwieniona i rozgrzana, może wystąpić uczucie ciepła i pieczenia (można schładzać zimnymi okładami). Tkliwość i obrzęk mogą utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Dla osób, u których występuje umiarkowane lub duże nasilenie aktywnych zmian trądzikowych. Działa podobnie jak antybiotyki, jednak w przeciwieństwie do nich nie wywołuje objawów niepożądanych ze strony wątroby lub żołądka.
Częstotliwość: od 3 do 6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych
Przeciwwskazania:
ciąża
okres laktacji
epilepsja
nowotwory (5 lat od zakończenia leczenia)
bielactwo
choroby pęcherzowe skóry
łuszczyca, AZS
rozrusznik serca
metalowe implanty w okolicy zabiegowej
fotodermatozy
szczepienia (2 tygodnie od iniekcji)
świeża opalenizna (4-6 tygodni)
terapia hormonalna (hormony światłouczulające)
stosowanie leków, substancji i ziół światłouczulających (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem)
aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej
antybiotykoterapia (2 tyg. przed zabiegiem)
stosowanie kremów lub maści z wit. A, retinoidami - należy odstawić na 4 tyg. przed zabiegiem; inne preparaty z substancjami o działaniu złuszczającym (np. kwasy owocowe) - należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem
doustna terapia retinoidami (6 mscy. od zakończenia)
aktywne zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze
choroby autoimmunologiczne
nieregulowane choroby przewlekłe (nadciśnienie, cukrzyca)
skłonność do bliznowców
zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym (3 miesiące)
stosowanie leków przeciwzapalnych (tydzień przed zabiegiem)
spożywanie alkoholu (24h przed zabiegiem)
zabiegi medycyny estetycznej (od 1 do 3 miesięcy przed zabiegiem)
Skóra po zabiegu:
zaczerwienienie skóry może utrzymywać się do 24h po zabiegu
uczucie ściągnięcia skóry
suchość skóry
możliwe wystąpienie nasilenia zmian trądzikowych
możliwe pociemnienie przebarwień poddawanych zabiegowi
Szczegółowe zalecenia każdy klient otrzymuje po wykonanym zabiegu.
Cennik:
Cała twarz |
600 złotych |
Jedna strefa (policzki/czoło/ broda+żuchwa) |
250 złotych |
Masaż rotacyjny w połączeniu z radiofrekwencją/
BioPen T6 to urządzenie wielofunkcyjne, które łączy w sobie aż 4 technologie: radiofrekwencję, elektrostymulację, światłoterapię LED i masaż rotacyjny. Istnieje możliwość łączenia technologii, ale również pracy każdej z osobna. Zabieg jest odpowiedni dla wszystkich, niezależnie od wieku oraz bezpieczny całym rokiem. Dzięki możliwości indywidualnego ustawienia intensywności pracy, urządzenie zapewnia bezpieczne i bezinwazyjne zabiegi dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
1. Radiofrekwencja to metoda, która wykorzystuje fale radiowe. To zjawisko prowadzi do wzrostu temperatury w tkance, co skutkuje ogrzaniem włókien kolagenowych stanowiących rusztowanie skóry i ich skróceniem - w efekcie stają się one mocniejsze i grubsze.
2. Elektrostymulacja EMS dogłębnie odżywia komórki oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki odżywieniu tkanek, skóra jest lepiej ukrwiona, co wpływa na jej poprawę kolorytu.
3. Światłoterapia LED usprawnia mikrokrążenie, pomaga pozbyć się zalegających produktów przemiany materii komórek, toksyn i nadmiaru wody. Wspomaga również leczenie schorzeń dermatologicznych i redukuje stany zapalne. Fototerapia usprawnia też przenikanie przez skórę substancji aktywnych, znajdujących się w kosmetykach.
4. Masaż rotacyjny to technika relaksacyjna i odmładzająca, która wykorzystuje rotacyjne ruchy w celu złagodzenia napięć, stymulacji krążenia oraz likwidacji zastojów limfatycznych. Oprócz poprawy elastyczności skóry, zabieg ten zapewnia również głęboki relaks. Opcja ta jest również w pełni bezpieczna dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.
Efekty zabiegowe:
Przeciwwskazania do zabiegu:
*nie dotyczy masażu rotacyjnego
Twarz, szyja, dekolt | 250 złotych |