Laser tulowy to najnowocześniejszy z laserów stosowanych w medycynie estetycznej. Jest najnowszym rodzajem lasera frakcyjnego, dającym niemal nieograniczone możliwości działania. Źródłem mocy laserajest tul – unikalny pierwiastek z grupy lantanowców, jeden z tzw. metali ziem rzadkich. Urządzenie emituje wiązkę światła o długości 1927 nm, co jest innowacją w dziedzinie medycyny estetycznej. Laser tulowy umożliwia pracę w systemie frakcyjnym, wykorzystującym trzy tryby: nieablacyjny, subablacyjny i ablacyjny. Dzięki temu urządzenie działa zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach. Tym samym zastępuje on kilka laserów. Do zalet jego zastosowania należy, oprócz widocznej poprawy stanu skóry i bezpieczeństwa zabiegu, minimalny okres rekonwalescencji. Skuteczność urządzenia została potwierdzona przez liczne badania kliniczne oraz samych pacjentów.
Tryb nieablacyjny: laser pracujący w tym trybie doprowadza do uzyskania efektu termicznego na poziomie skóry właściwej. Zapoczątkowuje proces denaturacji białek, co pozwala osiągnąć widoczne odmłodzenie skóry. Pacjentki i pacjenci po tego typu zabiegu nie muszą poddawać się jakiemukolwiek okresowi rekonwalescencji. Owszem, potrzebna jest troska o skórę, ale nie są to działania, które jakkolwiek wpłyną na codzienne funkcjonowanie.
Tryb subablacyjny: w tym trybie rogowa warstwa naskórka (czyli ta, która jest najbardziej na zewnątrz) ulega delikatnemu uszkodzeniu, lecz nie następuje przerwanie jego ciągłości. Jest to potrzebne, ponieważ laser pracując w trybie subablacyjnym celuje w warstwę pomiędzy wspomnianym naskórkiem, a skórą właściwą. Białka pod wpływem lasera poddawane są wtedy procesom koagulacji i denaturacji, dzięki czemu możliwe jest leczenie melasmy, hiperpigmentacji czy redukcja piegów. Po takim zabiegu potrzebny jest krótki okres rekonwalescencji (zwykle 1-3 dni).
Tryb ablacyjny: rogowa warstwa naskórka zostaje wtedy złuszczona (poddana jest ablacji), białka ulegają denaturacji, w efekcie czego następuje głęboka przebudowa skóry. Tryb ten stosuje się przede wszystkim w przypadku redukcji blizn czy rozstępów. Warto pamiętać, że wymaga to po zabiegu dłuższego okresu rekonwalescencji, choć i tak krótszego niż w przypadku zabiegów z zastosowaniem innych technologii.
Wskazania do laseroterapii:
● przebarwienia naskórkowe i skórne (w tym piegi, plamy starcze)
● melasma naskórkowa
● nierówna struktura skóry
● drobne zmarszczki i drobne blizny potrądzikowe
● rozszerzone pory
● odmładzanie skóry uszkodzonej przez słońce, papierosy i wiek
● wyrównywanie kolorytu
● profilaktyka starzenia skóry
● terapia łysienia telogenowego, androgenowego, wspomagająco przy nadmiernym wypadaniu włosów
Przeciwwskazania
BEZWZGLĘDNE:
● Ciąża
● Okres laktacji
● Dermatozy skóry
● Nowotwory
● Schorzenia neurologiczne
● Niewyrównana cukrzyca
● Choroby autoimmunologiczne
● Trądzik zapalny
● Trądzik różowaty
● Aktywne infekcje grzybicze, bakteryjne, wirusowe
● Rozrusznik serca
● Skłonność do blizn przerostowych i keloidów
● Leki, lub substancje światłouczulające
● Leki przeciwzakrzepowe
● Nieuregulowane ciśnienie
● Kuracja retinoidami
● Zabiegi z użyciem peelingów ziarnistych, kwasów, Wit. A i Wit. C
● Epilepsja
● Opryszczka
● Fototyp VI
● Peelingi ziarniste, chemiczne, w tym AHA i wszelkie zabiegi złuszczające
● Stosowanie sterydów
● Antybiotykoterapia
● Intensywna opalenizna
● Żółtaczka
WZGLĘDNE:
● Opryszczka utajniona
● Spożywanie alkoholu do 24 h przed zabiegiem
● Menstruacja
● Nadwrażliwość na światło
● Zabiegi medycyny estetycznej do 3 miesięcy przed zabiegiem
● Implanty
● Choroby hormonalne
● Depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem
● Samoopalacz do 2 tygodni przed zabiegiem
Zabiegi laserem tulowym polegają na odmładzaniu skóry za pomocą tworzenia płytkich kanalików w naskórku głębokości 200 mikrometrów. Mikrodziurkowanie skóry powoduje tworzenie małych otworków pod naskórkiem o średnicy 40-100 mikrometrów w zależności od parametrów laserowych.
Zabiegi można wykonywać u pacjentów z wrażliwą, cienką, suchą i naczynkową skórą, ponieważ nie występuje obrzęk po zabiegu. Dobrze prowadzona terapia sprawia, że zabiegi laserem tulowym są niezwykle bezpieczne. U pacjentów z grubą, łojotokową skórą można stosować tryb ablacyjny z wyższą energią, tak aby uzyskać efekt jak po laserze co2 frakcyjnym, ale bez okresu rekonwalescencji.
Dzięki wyjątkowej precyzji i delikatności, laser ten wnika w głębsze warstwy skóry (warstwa podstawna naskórka), jednocześnie minimalizując ryzyko podrażnień. Thulium Pro rozbija nagromadzoną melaninę, odpowiedzialną za ciemne plamy i przebarwienia, stymulując naturalne procesy odnowy skóry, co prowadzi do jej rozjaśnienia i ujednolicenia kolorytu.
Kiedy wybrać laser frakcyjny ablacyjny CO2, a kiedy laser tulowy?
Laser frakcyjny co2 działa głębiej, otwory jakie robi w naskórku to 120 mikrometrów i większe, a laser tulowy tworzy w trybie nieablacyjnym i ablacyjnym otwory 40-100 mikrometrów.
Zabiegi laserem frakcyjnym co2 są wskazane przy głębokich, mocno widocznych zmarszczkach i bliznach potrądzikowych, pooparzeniowych i pourazowych. Gojenie po laserze co2 wymaga ok. 3-7 dni w zależności od zastosowanych parametrów laserowych i rodzaju skóry. Niektórzy pacjenci goją się bardzo dobrze, a niektórzy po laserze co2 pamiętają opuchniętą i zaczerwienioną twarz.
Gojenie po laserze tulowym trwa 1-2 godzin, nie ma długiego pieczenia i rumienia. Laser tulowy jest przeznaczony dla osób, które nie mają czasu na gojenie, boją się rekonwalescencji i dolegliwości bólowych, potrzebują odmłodzenia twarzy uzyskując efekt Baby face - wygładzenie drobnych zmarszczek, redukcja przebarwień, profilaktyka starzenia.
ZALECENIA POZABIEGOWE
Skóra po zabiegu jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, chociaż w przypadku lasera tulowego, a konkretniej działania fali o długości 1927 nm, tego typu efekt nie pojawi się bezpośrednio po zakończeniu laseroterapii, lecz kilkanaście minut później. Następnego dnia może być widoczny lekko ciemniejszy odcień skóry, która przybierze szorstką strukturę – może w kolejnych dniach ulegać złuszczeniu. Należy w tym czasie unikać dodatkowych jej podrażnień, promieni słonecznych, a także dbać o odpowiednie nawilżenie. Wszelkie szczegółowe wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu zawsze przekazujemy w trakcie wizyty.
Efekty
Laser na przebarwienia posłoneczne, pozapalne czy hormonalne daje pożądane, w pełni naturalne efekty już po jednym przeprowadzonym zabiegu. Dla uzyskania pełnych efektów zalecana jest jednak seria 3-4 zabiegów w czterotygodniowych odstępach. Bezpośrednio po zabiegu należy przez kilka dni unikać silnej ekspozycji na światło słoneczne, a każdorazowo przed wyjściem z domu konieczne jest zastosowanie kremu z filtrem UV.
Laser tulowy jest nowym, skutecznym urządzeniem do leczenia przebarwień, blizn i innych niedoskonałości skóry. Cechuje go wysoka efektywność w usuwaniu melazmy i zmian pigmentowych, wybielaniu czy poprawie tekstury skóry już podczas jednej sesji zabiegowej. Zabiegi tym laserem wykonywać można zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a także u osób młodych, które mają blizny pourazowe. Często stosuje się ten laser na blizny po cesarskim cięciu i po porodzie. Ponadto laser ma działanie liftingujące i wygładzające, co czyni go urządzeniem skutecznym do walki z drobnymi zmarszczkami. Zabiegi z wykorzystaniem lasera tulowego kierowane są do pacjentów o niskim fototypie i przede wszystkim na obszary twarzy.
Twarz | 700 złotych |
Czoło | 400 złotych |
Okolica oczu | 400 złotych |
Policzki | 400 złotych |
Szyja | 500 złotych |
Dekolt | 500 złotych |
Twarz + szyja + dekolt | 1400 złotych |
Brzuch | 900-1500 złotych |
Plecy | 1000-1500 złotych |
Dłonie | 300 złotych |
Pośladki | 900-1400 złotych |